RSS forum.volba-prezidenta.cz

Archiv diskuze na forum.volba-prezidenta.cz 2012

 
« Zpět

Archiv diskuze forum.volba-prezidenta.cz (2012) - Strana 2

 Autor: volič   Jako Klaus
11:38:23 - 13.11.2012
Taky budu volit presidenta ,který nepodlehá senátu ,má své nazory a trvá si na svém . Klaus bojoval a bojuje proti euru i přes nátlaky , které jsou na něj vyvýjeny ve jménu lepší ekonomie a buh vi čeho ještě . Ale řekněte mi kterej z těch voličú to je ? Jelikož ja to nepoznám ! Nechci hlasovat pro někoho kdo stejně po čase bude jednat jinak a nebude bránit lidi ,kteří mají strach volit jejich favorita jen proto že se bojí o praci , chtějí si zachovat jméno a mají strach o své penize či jine ...
V každé zemi kdysi byli a vládli králové a královny . My jsme byli také zemí králu a oni sami nám zde zanechali nejednu krásu , kterou se ČR muže chlubit . Je jí také česká koruna a už samotný název a její vzhled mluví za vše . V evropské unii ale i na svetě tak nebude brzy žadná koruna . A proto říkam ,zachraňte alespoň tu trochu co z ČR dělá stát a srdce evropy , bez ohledu na finančníky a ekonomy , kteří nám říkají , jak špatně na tom budem po finanční stránce . Ale to není pravda . Jsou to ...
 Autor: beruska1   RE: Moje preference
23:50:00 - 09.11.2012
Je těžké vybrat konkrétní jméno. Tak jak vnímám prezidenta, jako post, není žádný "ideální" kandidát. Vybírat budu podle citu, toho, kdo se v předvolebních debatách a rozhovorech projeví njelép, jako člověk, jako osobnost.
Celý příspěvek: RE: Moje preference   Diskuze: Koho budete volit a proč?
 Autor: beruska1   RE: Hlava státu
23:44:43 - 09.11.2012
Je těžké spekulovat kdo je "čistý" a kdo ne, kdo je čech a kdo ne. Zálěží přece na tom, aby to byl dobrý člověk, rovný, pravdomluvný, čestný. Někdo, koho můžeme ukazovat dětem a říkat, to je PREZIDENT a děti jej budou chápat jako toho člověka váženého. Vnímání autorit v dětství je důležité pro vývoj společnosti, ta naše bude zanedlouho tvořena dalšími generacemi a ty by měly vědět co je a není správné. Naším úkolem je k tomu je vést. Tedy i volba hlavy státu je otázkou nás všech, naší ...
Celý příspěvek: RE: Hlava státu   Diskuze: prezident republiky
 Autor: beruska1   RE:
23:36:28 - 09.11.2012
Společnost rozdělí hlasy více lidem, tím pádem ani nemůže mít prezident 2/3 podporu. To logicky nejde.
Celý příspěvek: RE:   Diskuze: Kolik kandidátů bude mít potřebnou ...
 Autor: Karin   Moje preference
00:15:46 - 08.11.2012
Otázka je jednoduchá: koho z kandidátů půjdete volit a proč právě jeho? A máte už vůbec jasno? Osobně nejsem ještě na sto procent rozhodnutá, ale přikláním se ke kandidátce Táně Fischerové. Je to především proto, že ztělesňuje nezávislost, slušnost a skutečné hodnoty, které většina ostatních kandidátů postrádá.
Celý příspěvek: Moje preference   Diskuze: Koho budete volit a proč?
 Autor: žemla   RE: nakonec je 11 kandidátů
00:35:22 - 07.11.2012
Kde je nejoblíbenější Čech Jára Cimrman :D Teď vážně, nečekal jsem takový počet. Doufám, že výsledný kandidát bude přijatelný pro většinu společnosti. Doba, kdy měl zesnulý prezident Václav Havel oblíbenost 2/3 populace je zřejmě pryč.
 Autor: cute   RE: nakonec je 11 kandidátů
19:50:05 - 06.11.2012
A je to konečně rozlosknuto. Máme 11 kandidátů a z toho si už doufám vybereme téměř všichni, ne?
Dodám ještě 2 čtenáře a jejich názory, které nám do redakce odeslali před spuštěním diskuze: Od: Daniel Putz Můj kandidát je vybraný je to Vladimír Franz,protože si myslím že má skvělé názory a jak už řekl on sám lidé by měli volit prezidenta podle toho co má v úmyslu s obyvateli a né podle toho jak vypadá...:) Od: Lenka Lukášková Paní Táňa Fischerová mne přesvědčila především jako člověk s velkým Č. Byla bych velmi hrdá na to, kdyby naši zemi reprezentovala právě tato žena. ...
 Autor: administrator   RE: názor čtenáře pro Tomio Okamuru
07:05:25 - 01.11.2012
Pro názory občanů je spuštěno toto diskuzní fórum. Stále nám občas někdo napíše i slušně podaný názor do redakce. Jeden takový proto přidávám: Od: Sl. Čermák Hezký den, můj názor k volbě prezidenta? Měl by jím být zvolen lidovým hlasováním mladý, poctivý a dobře čitelný člověk. Můj typ je Tomio Okamura. Důvody? Sám vlastní pílí dosáhl nynějšího postavení, do voleb nejde kvůli finančním ziskům a kromě toho, že je zásadový, umí dobře své názory obhajovat. Na rozdíl od ostatních politiků, ...
 Autor: cute   RE: Hlava státu
12:15:03 - 31.10.2012
Myslím si, že by neměl být prezident hodnocen podle toho, jak vypadá (tím myslím především to, že kandidáti nevypadají tak nedůstojně, aby to byl relevantní faktor k jejich hodnocení a filtraci - otázka subjektivního vnímání obrazu). Jak by ale mohlo být zneužito jeho případné dvojí občanství v neprospěch státu, to mi trochu uniká. Nemám evidentně dostatek informací a nechám se poučit. Více bych se asi obával jeho minulosti ve vztahu k moci, bývalému režimu, nebo na popularitě nepřidávajícím ...
Celý příspěvek: RE: Hlava státu   Diskuze: prezident republiky
To jsi rozdělil pěkně, takto zeširoka jsem nad kandidátem neuvažoval, ale tvým výsledkem jsi blízko mého přesvědčení. Jsem zvědav, jak volna prezidenta dopadne a komu dají lidé přednost.
Zkusil jsem rozdělit kandidáty dle selského rozumu: Protože nechci za prezidenta - nikoho zdiskreditovaného (Zeman, Stehlík, Remek, Dlouhý) - extrémistu (Vandas, Cibulka, Karas, Jakl, Šinágl) - populistu (Samková, Okamura, Bobošíková) - straníka velkých stran (Dienstbier, Sobotka) - recesistu (Adamec) Zbývá mi stále dost prezidentských kandidátů, které podle mého názoru má smysl volit (nejsou extrémisté, populisté, zdiskreditovaní ani straníci): Karel Randák (kandidát iniciativ ...
 Autor: médium   Hlava státu
01:25:07 - 28.10.2012
Prezident zastupuje ve světě celý národ. Takový člověk si bohužel nemůže dělat, co by chtěl, nebo co se líbí jemu. A to se týká i vzhledu i způsobu vyjadřování. Nemůže to být člověk, kterého se lidé uleknou už jen při pohledu na něj, byť byl sebevíc vzdělanější. Musí REPREZENTOVAT !!! A také by neměl mít dvojí občanství. To by se dalo velice lehce zneužít v neprospěch státu. Tuto nejvyšší politickou funkci by měl zastávat "čistý" Čech. ...
Celý příspěvek: Hlava státu   Diskuze: prezident republiky
 Autor: administrator   RE: Kolik kandidátů bude? Více než 8
03:41:33 - 27.10.2012
Tak již nyní je 8 kandidátů, kteří mají potřebnou podporu občanů, poslanců, či senátorů. Jestě je však nějaký čas a 2 - 4 další dostanou možná také potřebné podpisy.
 Autor: Johanka   RE: Čtenáři nám píší
22:07:19 - 26.10.2012
Dobrý den. Také se začínám pomalu zajímat o případné kandidáty na prezidenta. Také si myslím, že by to měl být člověk nadstranický, s pevným morálním kreditem, názorově silný, člověk charismatický, schopný reprezentovat český národ. A líbila by se mi žena. Proto jsem byla mile překvapena kandidaturou paní Táni Fišerové. Bohužel jen do doby, než jsem se blíže seznámila s její filosofií. Obávám se, že člověk, který je schopný z pozice funkce ve státě nejvyšší propagovat učení R. Steinera, tolik ...
 Autor: administrator   Čtenáři nám píší
15:42:49 - 25.10.2012
Chtěl bych požádat čtenáře webu www.volba-prezidenta.cz, pište Vaše názory a podporu kandidátům zde do fóra, které je pro tyto účely nově spuštěno. Do redakce nám přišlo několik pěkných názorů a vyjádření podpory pro kandidáty: Od: Miroslav Stiebal Jediná osoba hodna být prezidentem je Miloš Zeman.Jeho osobnost převyšuje ostatní kandidáty politickou vyspélostí,chováním,retorikou a v né poslední řadě jako osobnost a člověk.Je mi 63 let a už by mi to mnělo být jedno ale osud této ...
Dle meho nazoru by to mel byt nekdo, kdo bude pro obcany charismatickou osobou. Diky omezenym pravomocim toho u nas doma moc neudela, ale vuci okolnimu svetu muze byt osobnosti, ktera prezentuje ČR. Ústava Česke republiky, Hlava třetí: Čl. 62 Prezident republiky a) jmenuje a odvolává předsedu a další členy vlády a přijímá jejich demisi, odvolává vládu a přijímá její demisi, b) svolává zasedání Poslanecké sněmovny, c) rozpouští Poslaneckou sněmovnu, d) pověřuje vládu, jejíž demisi ...
11:03:35 - 22.10.2012
Vzdy se najde nekdo, kdo se bude chtit ukazat pred ostatnima. Kritika je konstruktivni kritikou az v pripade, ze je naznaceno reseni. Kritika bez reseni je jen mlaceni prazdne slamy nebo vysledek hospodskych "chytraku".
 Autor: žemla   RE: Kolik kandidátů bude?
10:58:40 - 22.10.2012
Predpokladam 7-8. Pri vetsim mnozstvi, budou hlasy opet rozmelneny mezi vsechny kandidaty a zvoleny kandidat tak nebude mit nejsilnejsi podporu.
  Zobrazeny příspěvky 21 - 40 z celkem 51
 Zobrazit 20 40 60 80 výsledků na stránku