RSS forum.volba-prezidenta.cz

Archiv diskuze na forum.volba-prezidenta.cz 2012-11

 
« Zpět

Archiv diskuze forum.volba-prezidenta.cz (2012-11) - Strana 1

12:37:35 - 29.11.2012
Vloby pres datovou schranku se v Cechach planuji az od roku 2014 http://www.earchiv.cz/b12/b1022001.php3 V Estonsku uz se ale treba voli po internetu od roku 2005 Viz http://en.wikipedia.org/wiki/Electronic_voting_in_Estonia
 Autor: beruska1   RE: oficiální kandidáti
19:18:43 - 26.11.2012
Tak dnes jsem si na internetu přečetla krásný vtip, snad s ním nikoho neurazím: "Dělali test IQ zaměstnanců jistého ministerstva a vyšlo jim úžasných 160! První vzorek měl 90 a druhý 70". :-)
Mám dojem, že je možné více způsobů volby, že 4.1.2013 o půlnoci, je konec lhůty pro podání žádosti o vydání voličského průkazu v listinné podobě s ověřeným pdopisem voliče, nebo v elektronické podobě podepsané uznávaným elektronickým podpisem nebo prostřednictvím datové schránky. Psali to webu televize. Máte-li tedy datovou schránku, třeba vám bude umožněno přes ni i volit, když se přes ni dá podat žádost, ne? Nebo nemá tento stát tolik logiky? Jinak ještě musím dodat, že sice nevím ...
Bydlim dlouhodobe v Anglii, v Manchesteru a rad bych se zucastnil nadchazejicich prezidentskych a dalsich voleb. Bohuzel, nejblizsi(a ve Spojenem Kralovstvi jedina) volebni mistnost je v Londyne na velvyslanectvi - cca 300 km. Paklize zijete v Edinburghu ve Skotsku, pak to dela na velvyslanectvi do Londyna pres 600 km. Mysli si skutecne cesti zakonodarci, ze lide budou k urnam cestovat takovou dalku? Nemluve o cene takoveho vyletu. V praxi pak mohou k volbam tady v Anglii prijit pouze ...
 Autor: cute   RE: oficiální kandidáti
01:37:45 - 19.11.2012
Ona bude asi ještě změna. Na úřadu se prý nemůžou nějak dopočítat, takže vůbec neni jisté ani to, že tam zůstane tolik kandidátů a jakou budou mít nakonec podporu. Už se někteří vyjadřují, že budou podávat žaloby a stížnosti, tak jak to dopadne není uplně jasné. S jistotou zůstanou jen straničtí kandidáti, ti se nemusejí shánět po podpisech (a jak to vypadá, tak by jim to bylo stejně k ničemu). Nakonec jich může zůstat 6 a potahne se to měsíce, protože si to ostatní nenechají líbit. Bude docela ...
 Autor: beruska1   RE:
01:37:00 - 17.11.2012
osobně si myslím, že za každým facebookovým profilem kandidáta se skrývá nějaký poradce, nebo asistent. Pochybuji, že má některý sám ve své správě a umí s tím ;-)
Celý příspěvek: RE:   Diskuze: Kandidáti se bojí sociálních sítí?
 Autor: volič   Jako Klaus
11:38:23 - 13.11.2012
Taky budu volit presidenta ,který nepodlehá senátu ,má své nazory a trvá si na svém . Klaus bojoval a bojuje proti euru i přes nátlaky , které jsou na něj vyvýjeny ve jménu lepší ekonomie a buh vi čeho ještě . Ale řekněte mi kterej z těch voličú to je ? Jelikož ja to nepoznám ! Nechci hlasovat pro někoho kdo stejně po čase bude jednat jinak a nebude bránit lidi ,kteří mají strach volit jejich favorita jen proto že se bojí o praci , chtějí si zachovat jméno a mají strach o své penize či jine ...
V každé zemi kdysi byli a vládli králové a královny . My jsme byli také zemí králu a oni sami nám zde zanechali nejednu krásu , kterou se ČR muže chlubit . Je jí také česká koruna a už samotný název a její vzhled mluví za vše . V evropské unii ale i na svetě tak nebude brzy žadná koruna . A proto říkam ,zachraňte alespoň tu trochu co z ČR dělá stát a srdce evropy , bez ohledu na finančníky a ekonomy , kteří nám říkají , jak špatně na tom budem po finanční stránce . Ale to není pravda . Jsou to ...
 Autor: beruska1   RE: Moje preference
23:50:00 - 09.11.2012
Je těžké vybrat konkrétní jméno. Tak jak vnímám prezidenta, jako post, není žádný "ideální" kandidát. Vybírat budu podle citu, toho, kdo se v předvolebních debatách a rozhovorech projeví njelép, jako člověk, jako osobnost.
Celý příspěvek: RE: Moje preference   Diskuze: Koho budete volit a proč?
 Autor: beruska1   RE: Hlava státu
23:44:43 - 09.11.2012
Je těžké spekulovat kdo je "čistý" a kdo ne, kdo je čech a kdo ne. Zálěží přece na tom, aby to byl dobrý člověk, rovný, pravdomluvný, čestný. Někdo, koho můžeme ukazovat dětem a říkat, to je PREZIDENT a děti jej budou chápat jako toho člověka váženého. Vnímání autorit v dětství je důležité pro vývoj společnosti, ta naše bude zanedlouho tvořena dalšími generacemi a ty by měly vědět co je a není správné. Naším úkolem je k tomu je vést. Tedy i volba hlavy státu je otázkou nás všech, naší ...
Celý příspěvek: RE: Hlava státu   Diskuze: prezident republiky
 Autor: beruska1   RE:
23:36:28 - 09.11.2012
Společnost rozdělí hlasy více lidem, tím pádem ani nemůže mít prezident 2/3 podporu. To logicky nejde.
Celý příspěvek: RE:   Diskuze: Kolik kandidátů bude mít potřebnou ...
 Autor: Karin   Moje preference
00:15:46 - 08.11.2012
Otázka je jednoduchá: koho z kandidátů půjdete volit a proč právě jeho? A máte už vůbec jasno? Osobně nejsem ještě na sto procent rozhodnutá, ale přikláním se ke kandidátce Táně Fischerové. Je to především proto, že ztělesňuje nezávislost, slušnost a skutečné hodnoty, které většina ostatních kandidátů postrádá.
Celý příspěvek: Moje preference   Diskuze: Koho budete volit a proč?
 Autor: žemla   RE: nakonec je 11 kandidátů
00:35:22 - 07.11.2012
Kde je nejoblíbenější Čech Jára Cimrman :D Teď vážně, nečekal jsem takový počet. Doufám, že výsledný kandidát bude přijatelný pro většinu společnosti. Doba, kdy měl zesnulý prezident Václav Havel oblíbenost 2/3 populace je zřejmě pryč.
 Autor: cute   RE: nakonec je 11 kandidátů
19:50:05 - 06.11.2012
A je to konečně rozlosknuto. Máme 11 kandidátů a z toho si už doufám vybereme téměř všichni, ne?
Dodám ještě 2 čtenáře a jejich názory, které nám do redakce odeslali před spuštěním diskuze: Od: Daniel Putz Můj kandidát je vybraný je to Vladimír Franz,protože si myslím že má skvělé názory a jak už řekl on sám lidé by měli volit prezidenta podle toho co má v úmyslu s obyvateli a né podle toho jak vypadá...:) Od: Lenka Lukášková Paní Táňa Fischerová mne přesvědčila především jako člověk s velkým Č. Byla bych velmi hrdá na to, kdyby naši zemi reprezentovala právě tato žena. ...
 Autor: administrator   RE: názor čtenáře pro Tomio Okamuru
07:05:25 - 01.11.2012
Pro názory občanů je spuštěno toto diskuzní fórum. Stále nám občas někdo napíše i slušně podaný názor do redakce. Jeden takový proto přidávám: Od: Sl. Čermák Hezký den, můj názor k volbě prezidenta? Měl by jím být zvolen lidovým hlasováním mladý, poctivý a dobře čitelný člověk. Můj typ je Tomio Okamura. Důvody? Sám vlastní pílí dosáhl nynějšího postavení, do voleb nejde kvůli finančním ziskům a kromě toho, že je zásadový, umí dobře své názory obhajovat. Na rozdíl od ostatních politiků, ...
  Zobrazeny příspěvky 1 - 16 z celkem 16
 Zobrazit 20 40 60 80 výsledků na stránku